Úvodní informace

 

Vyhlášení 1. kola přijímacího řízení pro školní rok 2018/2019

vyhlášení přijímacího řízení 2018/2019

kritéria přijímacího řízení 2018/2019

 

PRO  RODIČE  zájemců o studium,  

kteří se k nám kvůli sněhové kalamitě nedostali:

přijeďte k nám kdykoli, ohlaste se pokud možno předem.

Volejte 567303782

 

Studenti a studentky, kdo z vás má zájem, abych mu zasílal týdenní rozjímání e-mailovou poštou, ať se mi ozve na adresu sroka@sosmb.cz.


 

 

Studenti čtvrtých ročnků Vás srdečně zvou na maturitní ples

Dívčí sbor a choralisté Vás zvou na XXI. PODZIMNÍ KONCERT

Program zde

 

Běh spadaným listím 2017

Vítězům i všem účastníkům gratulujeme :-)

Adaptační pobyty tříd prvních ročníků


      Sportovně turistický kurz Špindlerův Mlýn 12.6.2017 -16.6.2017


ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU

Neděle 3. září 2017 - 19.00 mše sv. pro ubytované- dobrovolně - kaple Domova mládeže

Pondělí 4. září 2017 - 8.00 mše sv. - dobrovolně - kaple školy(přízemí školy)

                                - 8.45 "Slovo na dobrý počátek" - kaple školy

                                - 9.00 zahájení ve třídách

Úterý 5. září 2017   - 7.55 vyučování podle rozvrhu, 1. hodina ve třídě

Připomínka: nasušené byliny odevzdejte co nejdříve v 2. patře školy na vyznačené místo. Na každý balíček napište svoje jméno a třídu.PROJEKT RENOVABIS - SAKRÁLNÍ JIHLAVA
Studenti 1.- 3.ročníků naší školy výtvarně zpracovávali téma Sakrální Jihlava v rámci projektu Renovabis.
Autorem projektu je Mgr. Martina Malenová.
Výstupem bylo mj. vydání kalendáře Sakrální Jihlava na rok 2017/18 a ilustrovaného průvodce středověkými uměleckými památkami Jihlavy.
Srdečně Vás zveme i na výstavu na Magistrátu města Jihlavy (v hale předprodeje jízdenek), kde do 31. května 2017 probíhá výstava studentských prací.

Poslední zvonění 28.4.2017

Rekvalifikační kurz „Masér/ka pro sportovní masáže“

Na naší škole již podruhé probíhal od 16. 9. 2016 do 5. 4. 2017 rekvalifikační kurz, „Masér/ka pro sportovní masáže“. Tento kurz zajišťuje PhDr. Jiří Bečka, Českomoravský institut vzdělávání, Staré Hradiště u Pardubic. Po absolvování získají žáci certifikát, který je opravňuje k provádění sportovních masáží.
V letošním školním roce se kurzu zúčastnilo 22 žáků naší školy. Všichni splnili kritéria závěrečné zkoušky. BLAHOPŘEJEME!
Předpokládáme, že o kurz bude i v příštím školním roce zájem, abychom mohli v této tradici pokračovat.

Den prevence rakoviny prsu

     Dne 6.4. 2017 v rámci tvůrčí činnosti 3. ročníků proběhla na SOŠ sociální u Matky Boží Jihlava charitativní a osvětová akce. Žáci 3. B, kteří ji organizovali, se rozhodli podpořit  prevenci rakoviny prsu.
     Již od rána prodávali sladké i slané dobroty, zapečené toasty nebo ledovou kávu. Kromě občerstvení bylo možno zakoupit taštičky první pomoci pro ženy.
     V  11 hodin proběhla prezentace na téma prevence rakoviny prsu. Ročně je tato vážná nemoc diagnostikována u tisíců žen. Rozhodující pro úspěšnou léčbu je její včasné odhalení. Právě o nutnosti pravidelného samovyšetření prsou promluvila milá návštěva – paní Jindra Mařincová z Aliance žen s rakovinou prsu. Paní Mařincová sama prodělala tuto chorobu, přesto však neztratila smysl pro humor a radost ze života a snaží se svoje zkušenosti předávat dál.
     Výtěžek z prodeje občerstvení a taštiček první pomoci pro ženy činil 4 000 Kč. Tato částka bude vložena na konto Aliance žen s rakovinou prsu. Pokud i Vy chcete přispět na prevenci této závažné choroby, neváhejte!
Číslo účtu: 27-9092620207/0100


Kubík Novotný

Dne 2.3. 2017 studentky 3.A SOŠ sociální u MB Jihlava zorganizovaly sbírku pro Kubíka z Třebíče, kterému vloni v říjnu diagnostikovali akutní lymfatickou leukémii. 

Sbírku děvčata zpestřila doprovodným programem. Pro své spolužáky připravila prezentaci na téma lymfatická leukémii, po prezentaci následovala beseda s Kubíkovou maminkou, kterou podpořila její kamarádka. Po celé dopoledne si studenti i učitelé mohli zakoupit napečené dobroty a smoothie. Výtěžek z prodeje pak studentky 3.A vložily na konto zřízené nadaci For Jane. Celkem se vybralo 5.000 Kč, což se zdá být velká částka, ale vzhledem k nákladné léčbě a zajišťování péče o Kubíka je to jen zlomek.

Proto bychom byly moc rády, kdyby jste se k nám přidali i ostatní, a pomohli zachránit život malého dítěte. Pokud vás zajímá, co se s Kubíkem děje, může se podívat na facebokoovou komunitu: Kubík Novotný nebo Jakubnovotny.webnode.cz

Číslo účtu je: 5500017792/7940

IBAN: CZ93 7940 0000 0055 0001 7792MŠE SVATÁ NA PODĚKOVÁNÍ,

dobrým lidem i milému Pánu Bohu – kterou sloužil 8. prosince  brněnský biskup Vojtěch Cikrle v kapli Střední odborné školy sociální u Matky Boží – uzavřela tiché oslavy dovršených 25 let této školy. My všichni – učitelky, učitelé, studenti a studentky školy - když si připomínáme předešlá léta, děkujeme všem dobrým lidem, kteří pomáhali nejen školu vybudovat, ale dále jí pomáhají. Děkujeme dále všem učitelům, kteří na škole působili, děkujeme však i všem absolventům této školy, protože každá škola je společným dílem studentů i učitelů. Při naší oslavě dávali studentky učitelům a učitelkám růže, učitelky všem studentkám a studentům srdíčka. Posíláme tedy i symbolicky srdíčka všem absolventům a růže našim bývalým kolegům. A milému Pánu Bohu dík za všechno. Protože to všechno nebylo až tak jednoduché …    Díky!                                                 

Ředitelka, studenti a učitelé.

Program oslav 25 let školy

PDF ke staženíMůžeme se radovat ze 3. místa v okresním kole ve florbalu konaného 23.11.2016. Děvčata se v nabité konkurenci dokázala prosadit a vybojovala zasloužené umístění. Gratulujeme


Náš školní vzdělávací program je ve srovnání s jinými úzce specializovanými školami podobného zaměření koncipován široce a dává našim absolventům možnost pracovního zařazení a dalšího studia nejen v oblasti sociální a ve školství, ale též ve zdravotnictví a v administrativě.

Další informace najdete v sekcích ZÁJEMCI a O ŠKOLE.

telesne_postizeni

PřílohaVelikost
Vyhlášeníprj2018.pdf128.56 KB
kriteria prijeti 2018.pdf139.04 KB